| sergiudayro a întrebat:

Salut.Cand joc fotbal in meciuri care nu sunt importante, joc foarte bine, insa cand trebuie sa joc in meciuri oficiale joc mult mai slab. Cred ca nu sunt destul de sigur pe mine. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| TPUAiurea a răspuns:

Asta a fost si problema mea, la natrenamente eram printre primii, dar la meciuri eram un esec.
Cred ca cu experienta iti va trece, gandeste-te ca joci de placere si la inceputul meciului da-i doar pase bune ca sa iti intri in ritm. Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| mada1 a răspuns:

Asa faceam si eu cand eram " tanar " laughing adica pe la 13-14 ani laughing(acum am aproape 17 ) si antrenorul mi-a spus. sunt 2 motive : 1 ) ori ti-o iei in cap.ca vezi doamne esti mare fotbalist.si nu te mai concentrezi.si ratezi pase simple.dai suturi care lasa de dorit.etc.ori.2 ) ceea ce mi s-a intamplat si mie. pregatirea fizica. jucam 2-3 meciuri super. apoi 1-2 vai de mine. trebuie sa ai incredere in tine.dar trebuie sa ate ajute si colegii.nu la 2-3 pase gresite sa-ti sara in cap. sper ca te-am ajutat. bafta

| PaulGrozavul a răspuns:

Imi pare rau sa ti-o zic asta inseamna lipsa de experienta...

| IceTea a răspuns:

Asa pateam si eu, insa doar pentru ca avem mari emotiii, cu timpul mi-au trecut aceste emotii ori cat de important ar fi meciul! cu cat ai mai multe meciuri cu atata o sa te obisnuiesti si o sa joci bine, fara fricawinking

| sergiudayro explică:

Alte raspunsuri? Aiurea, mersi! O sa incerc.