| LikeForMe123 a întrebat:

Care ar fi marimea buna unui Mountain Bike pentru mine, tinand cont ca am 14 ani si ~1.70 inaltime? Am incercat sa merg si pe o bicicleta din aia normala mare dar imi pierd echilibrul cand intind piciorul la pedale. (Scuze daca n-am pus intrebarea in locul potrivit.)

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

MB este pentru terenuri diferite, accidentate.
Ca urmare, trebuie sa stapanesti foarte bine bicicleta, ceea ce inseamna ca poti merge deja bine pe orce tip.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai invata sa mergi cu bicicleta normala FARA sa-ti pierzi echilibrul!

In al doilea rand, inaltimea scaunului si a ghidonului este ajustabil la bicicleta. big grin

Cand stii sa mergi stabil cu orice bicicleta doar pe bordura trotuarului, atunci iti poti alege ce bicicleta iti place si iti poti permite.

| LikeForMe123 explică (pentru Bula):

Stiu sa merg pe bicicleta doar ca aia nu era a mea si n-am reglat-o, era prea inalta pentru mine si era tip bicicleta de oras.Am mai mers si pe Mountain-bike-uri dar pe alea e mai usor nu stiu de ce.

| Bula a răspuns (pentru LikeForMe123):

MB este pentru terenuri diferite, accidentate.
Ca urmare, trebuie sa stapanesti foarte bine bicicleta, ceea ce inseamna ca poti merge deja bine pe orce tip.

| AfiSport a răspuns:

Salut, trebuie sa iti alegi marimea cadrului potrivita, este foarte important. Pentru inaltimea ta este potrivita marimea M.