| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre sporturile astea doua vi se pare mai bun in lupta de strada mma-ul sau boxul?

Răspuns Câştigător
| Aylee a răspuns:

Pentru autoaparare iti recomand boxul, dupa mine este cel mai potrivit. Am facut 1 an si ceva si a fost superb. M-am lasat ca n-am vrut sa fac o cariera din asta.

10 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Mma, evident.

| alexs99 a răspuns:

Cel mai bun ar fi o combinatie intre box si mma, putand sa te aperi si sa ataci foarte bine.

| Ibrahimovic a răspuns:

Mma-ul, logic!

| S0nofS4tana a răspuns:

Boxul se bazeaza pe aparare, eschive si lovituri de pumn, pe cand MMA-ul este o amestecatura intre toate sporturile de contact si arte martiale.
MMA-ul cuprinde si boxul de asemenea, daca ar fi o lupta intre un practicant de MMA si un practicant de Box, si se bat fiecare cu ce stie normal ca cel de MMA va castiga, pentru ca el nu stie nu numai lupta celuilalt, el stie sa dea cu piciorul, cu cotu, cu genunchiul, stie sa-si puna la pamant adversarul, are mai multe tactici de a-si invinge adversarul, in concluzie MMA castiga dar mai degraba ti-as recomanda boxul fiindca la MMA te poti accidenta mult mai grav, plus ca daca vrei sa fi bun la bataie de strada nu conteaza ce sport faci, trebuie sa stii mai multe stiluri de a te bate si sa te bati mult de asemenea.

| cRaNs1MoRe a răspuns:

Ar fi buna o combinatie.Combination de Romaneision cu Senzeisan

| geocarul a răspuns:

Mma-ul

| TheBlueDragon a răspuns:

MMA

| aflavius a răspuns:

Mma-ul cred eu dar si boxul este bun. nu ezita sa le incerci pe amandoua.

| NissanNavara a răspuns:

Boxul, clar!

| TricksPericuloase a răspuns:

Recomand boxul deoarece atunci cand il lovesti repetat il pulversezi pe inamic