| Costel979 a întrebat:

Salut, Karatele te ajuta asa la lupta pe strada? Stiu ca boxul o face, dar la box iti cam spargi fata si nu prea as vrea. Mai mult pentru autoaparare m-ar interesa, sau alta recomandare de lupte? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Invictusman a răspuns:

Da, te ajuta ca orice alt sport de contact, depinde ce preferințe ai tu.

1 răspuns:
| Eireann a răspuns:

Krav maga e fix asta, tehnici de autoaparare.
Din pacate boxul, artele martiale, etc se desfasoara dupa reguli, sunt 1 la 1, pe categorii de greutate. La o lupta de strada nu se tine cont de astea.