| Alcapone234 a întrebat:

Salut,care este cel mai bun-safe steroid oral?
Fără răspunsuri de genul "nu sunt buni"... daca cineva vrea sa ia,va lua indiferent de ce zice lumea și dacă le dați răspunsuri de genul nu o să știe cum să i folosească și îi va cauza, mai bine le dați explicații decât să le ziceți că nu sunt buni

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Orice steroid care trece prin ficat este mai putin safe decat unul injectabil, asta stie si unul de clasa 1

Din punctul meu de vedere insa nu se justifica luarea steroizilor daca nu faci bodybuilding de performanta!
Acum cand exista in comert atatea si atatea suplimente, unele chiar "aproape" ilegale :)

Ce sa le ceri pescarilor de exemplu, care aveau 40 de kg uzi si vor sa ajunga la 90 ca sa ce? impresioneze pe alea de la tara care umbla in papuci pe afara, dupa cum spunea interpretul de muzica de petrecere https://www.youtube.com/watch?v=ZAy4x3H1H78

Eu de exemplu din 75 kg ma duc in 90 kg foarte usor doar din alimentatie si foarte putine suplimente, la mine nu s-ar putea justifica vreodata luarea steroizilor, dar in cazul "uzilor" da!
Am dat acest exemplu de mai sus, al unei anumite paturi sociale, pentru ca sunt niste oameni in primul rand inculti si increzuti dar si prosti... si nu cunosc ceea ce se intampla cand INCETEZI sa mai administrezi astfel de substante!

E alegerea ta, ce faci cu viata ta, dar folosirea unor substante de acestea are repercursiuni, mai ales asupra sanatatii tale.

Aveti modele de culturisti profesionisti din afara, unii Mr. Olympia care iau steroizi cu pumnul si fac injectii de au fundul ciuruit, dar uitati un lucru tinerilor, unii din aceia castiga sute de mii de dolari pe luna si isi permit steroizi de top administrati de medici pe care acestia ii platesc! Crezi ca aia baga in ei 200 de euro sau 500 pe luna? NU! Aia baga de la cateva mii de dolari la cateva zeci de mii de dolari pe luna! Doar asa si cu multa munca poti ajunge sa ai peste 100 kg, brate de +58 cm diametru si grasime cat un slabanog de 45 kg! Dar stati linistiti aia sunt orice numai sanatosi nu sunt, de fapt sunt un fel de pe afara e vopsit gardul si inauntru sunt plini de afectiuni, de la penis mort pana la ginecomastie, depresie, inima distrusa, ficat praf, pancreas dus etc
Voi cumparati de pe net substante contrafacute care fac rau din mai multe puncte de vedere.
Profesionistii din afara cumpara steroizi cu reteta si produsi de fabrica, cei din RO cumpara steroizi facuti pe vapor sau garaje prin india...
E o mica mare diferenta!

Am frecventat sali de forta mai multe decat altii baruri si cazinouri la un loc, nu s-a ales nimic bun de niciunul care a luat steroizi!

Alegerea e a ta tinere! Eu ti-am zis ca nu e o cale!

| Cosmin86 a răspuns:

"va lua indiferent de ce zice lumea" -> corect, daca cineva e prost si retardat va fi in continuare prost si retardat, indiferent de ce zice lumea.

Putem doar sa ne bucuram ca nu vor scapa de efectele secundare happy

| Furnicuta000 a răspuns:

Cel mai sigur steroid este testosteronul

| Alcapone234 explică (pentru Furnicuta000):

Oral...

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Alcapone234):

Nu exista pastile de testosteron dar exista pastile/suplimente naturale care cresc nivelul de trstosteron din organism

| Alcapone234 explică (pentru Furnicuta000):

Exista...dar alea din câte știu eu au efect 0

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Alcapone234):

Mai bine decat nimic. Eu am luat suplimente care cresc productia de colagen si sunt foarte bune, asta pentru ca daca iei direct colagen nu te ajuta cu nimic ca ala intra in tubul digestiv. Deci trebuie sa pornesti de la sursa

| AnastasiaK a răspuns:

Nu știu de ce ai impresia că te are cineva pe conștiință dacă nu-ți explică ce și cum și doar îți zice "nu sunt buni".

În plus, eu nu-ți voi zice că nu sunt buni, îți voi spune că eu știu 3 categorii de oameni care iau:

1. Sportivi de perfomanță, îndrumați de SPECIALIȘTI
2. Oameni care s-au documentat singuri și sunt doxă de carte pe domeniu (precizez că în vreo 20 de ani de umblat printre sportivi, în săli etc am cunoscut 1 singur om de acest gen care are în jur de 40 de ani, să nu-ți imaginezi că e vreun puști de 16)
3. Proști care iau după ureche (aici o să te încadrezi tu când te apuci)

Pentru primele două categorii în general sunt buni (nu mereu). Pentru a treia depinde de noroc ce-i așteaptă mai departe.

| Drake21 a răspuns:

Daca esti rezistent si tare de inima, 5g Danabol 1-2 luni, dupa continui cu proteinele, m ai luau altii si liv52 pentru ficat, dar pentru 5g 1-2luni merge fara liv52

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

De obicei primavara se ia 1-2luni pentru formare m ai buna 5g ca na iarna se hiberneaza, dar tu poti lua si tomana ca sa pari m ai mare pe sub geaca