| Anonima22042020 a întrebat:

Va rog sa îmi dați un mic sfat. Ce credeți, ar părea aiurea dacă as invita băiatul pe care îl plac la mine? Ideea e ca el iese târziu de la munca și are și in Weekend treaba și i-as spune sa rămână și peste noapte. Știe ca îl plac și mi-a spus ca și el mă place doar ca nu am putut fi împreuna din cauza distantei. Acum însă ne vedem des și m-a și sărutat de curând. As vrea sa vorbesc pe îndelete cu el și sa lămuresc treaba. Doar ca nu știu cum sa acționez...nu vreau sa creadă ca îl chem pentru sex pentru ca nu e vorba despre asta. Doar ca date fiind restricțiile de acum nu as avea timp sa stau cu el de vorba și sa petrec timp cu el decât in condițiile in care ar rămâne peste noapte. Va rog fără răspunsuri la mișto.

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La asta o să se gândeasă oricum o zici laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nu vrei sa para ca-l chemi pentru sex, dar asta este clar si limpede pentru toata lumea, odata ce-l inviti sa stea peste noapte, ca doar nu-l vei culca in camara sau pe balcon.
Acum depinde cat esti tu de disperata, ca asta se subaintelege cand il inviti din prima, direct la tine-n pat.

| Freya1 a răspuns:

Nu te opreste nimeni sa faci asta.Si poti chiar sa ii spui ce ne-au spus si noua, Nu cred ca nu e de inteles.

| Emilian65 a răspuns:

Daca si el accepta invitatia ta, invita-l fara nicio problema.

| Sofer a răspuns:

Invită-l la tine și sa îl aștepți în ceva sexy îmbrăcată.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Sofer):

Daca nu vrea sa faca sex, cum sa-l astepte in ceva sexy imbracata? Sa-l incite la viol?

| Sofer a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Pai ce rost are sa mai vina la ea dacă nu fac nimic?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Sofer):

Problema este relativa. Daca relatia lor este de asa natura, adica cunoastere prin sex, asa este.
Cred ca eu nu cunosc asa de bine mersul treburilor intre tinerii de azi, dar eu, cand eram adolescent, am dormit impreuna cu fete fara sa facem sex.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Il inviti la tine la o cafea si sa mai discutati, iar la discutii, poti sa-i propui sa ramana la tine cu o conditie: fara sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu wtf chiar, dimpotrivă. Având în vedere că prea puține fac asta, o sa aprecieze daca chiar te place. Dar trebuie sa clarifici și pentru ce îl chemi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei!

Cel mai bine ar fi sa-i vorbesti sincer si deschis, nu numai ca asta ar înseamna sa faci lucrul matur si pozitiv pentru tine, dar el chiar ar trebui sa aprecieze asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru asta e necesar să-i exprimi clar, liber, deschis și detașat lucrurile acestea ca el sa înțeleagă și să nu-i lași de interpretat, mai ales dacă vrei doar sa faceții anumite lucuri care nu ajungă la sex, să-i specifici chiar și asta

| NarcisIfrim a răspuns:

Eu zic ca nu din prima, si noaptea la tine..ca asta ar crede toti baietii, daca ai chema pe unul.
Doar intreba-l daca ar timp sa vina candva putin la tine. daca te place cu adevarat si-ar face timp in weekend sau candva.
Dar nu prima data, noaptea la tine..pentru ca 10 minute discutie, 3 ore tipete..sa fim seriosi

| Cineva797406016386 a răspuns:

Invită-l la tine și clarifică pentru ce îl inviți la tine