| Alx_Alex_1997_iSTs a întrebat:

Care este diferenta dintre whey gold standard de la ON si hydro pro de la PN? Pt ca amandoua sunt concentrate proteice dar cineva mi-a zis ca unu e wpc si celalalt e wpi. Care e diferenta dintre wpi si wpc si care dintre aceste 2 suplimente mi le-ati recomanda?

2 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

WPC=Whey protein concentrat
WPI= Whey protein isolat, diferenta ii la procesul de filtrare al ionilor din proteina... ideea ii ca ON - Whey Gold std ii de 9 ani nr1 la nivel mondial... http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-2-27-kg/

| florynmondialul a răspuns:

Whey-ul de la ON este mult superior celui de la Pro nutrition deoarece este produs prin ultrafiltrare nu prin schimb de ioni ca cel de la PN!