| Dragos2001 a întrebat:

Care meci este mai important: in campionat, in liga campionilor sau in cupa?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate-s la fel de importante. În ultima vreme se spune că cele mai importante ar fi în UCL, şi asta doar din cauză că cei implicaţi direct în competiţie au de câştigat mai mulţi bani de acolo, faţă de ce ar câştiga dintr-un meci în campionatul intern sau cupa naţională.

| florynmondialul a răspuns:

Champions League! clar! acolo este spectacol adevarat!

| UnNumeCaToateAltele a răspuns:

Liga campionior, desigur!

| xShaarawy a răspuns:

UCL = Uefa Champions League = Liga Campionilor, este cea mai importanta competitie a Europei.

| Robu_Dima_1994 a răspuns:

Parerea mea este ca in Liga Campionilor, doarece in aceasta competitie, este cel mai bine evaluata valoarea echipei, jucatorilor, s.a, unde se intilnesc cele mai prestigioase echipe, cu cei mai buni si experimentati antrenori si jucatori, unde spectacolul e la el acasa, desemenea nu trebuie neglijate si meciurile din campionat, deoarece si in campionat este importat sa faci meci bun pentru a fi cit mai sus in clasament, incit la anul sa poti iar concura in UCL.

| crisscrissy982 a răspuns:

Dupa parerea mea este in liga campionilor, pentru ca mai multe echipe se "lupta" pentru acesta liga. Sper ca te-am ajutat. :*