| cenumesapunaici a întrebat:

Carnea de porc la tava este buna înainte de antrenament? Stiu ca în general e buna carnea de pui sau vita. Si ca trebuie combinată cu carnobidrati. Dar carnea de porc nu e bine sa fie combinata cu orez sau cartofi.

5 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu prea e bine sa mananci inainte de antrenament ca o sa ti se faca rau. poate esti norocos si nu ti se face. toata carnea e buna.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Daca urmaresti sa cresti in masa musculara, atunci orice carne e buna inainte de antrenament. Mai ales atunci cand contine si creatina acea carne. Daca vrei sa o consumi iti recomand sa o consumi inainte cu 2 ore de antrenament. In asa fel nu vei avea nici o grija din partea organismului si vei avea doar de castigat.

| GreyRose a răspuns:

Nu. Nu este recomandat sa mananci carne de porc inainte de antrenament. Aceasta este o carne "grasă" si nu iti face prea bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GreyRose):

Cand faci bodybuilding e ok sa mananci grasimi... e vorba de sala si masa musculara, nu "antrenament de domnisoare".

| Andreiqrak a răspuns:

Nu cred ca ar fi buna din cauza ca contine grasimi.