| anonim_4396 a întrebat:

Salut, Cate calorii am pe zi din alimentatia asta?
Dimineata 2 felii de paine alba cu branza de vaca sau oaie + o cana de ceai.
La pranz cartofi prajiti farfurie plina + o bucata sau 2 de carne sau in loc de cartofi ciorba.
Iar seara fulgi de ovaz 100g + lapte.
Doresc sa stiu deoarece am auzit ca daca esti in deficit caloric nu poti progresa in forta la ridicat de greutati. Dar eu progresez, antrenez 2 grupe, biceps si antebrat, nu sunt la inceput. Ma antrenez de 4 ani acasa, apropo, un om arde 2200 calorii pe zi, unul putin activ cum sunt eu. As dori sa stiu de ce pot progresa si daca sunt in deficit caloric si cate calorii primesc din alimentatia mea zilnica!

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Spui ca ai 1.74 m, 70 kg 18 ani.
Cat efort faci zilnic? Detaliaza.
Daca ai o activitate fizica moderata (4-5 antrenamente nu foarte intense pe saptamana) ar trebui sa consumi cam 2800 kcal sa cresti in masa musculara.

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

De unde sa stim daca nu ne dai gramajul? Cantareste-ti mancarea.

2 felii au intre 28 si 50g, branza de vaca poate sa aiba 10g sau 1kg straight face

Ia cantareste-ti mancarea si iti spunem dupa.

| MadalinVoicu98 a răspuns:

Am uitat sa zic ca dimineata pe langa 2 felii de branza cu paine mananc si 4 5 albusuri de ou

| MadalinVoicu98 a răspuns:

App sunt mezomorf!

| EdwardMdk a răspuns:

Vad ca vrei sa slabesti si sa faci muschi pai eu iti recomand ceva foarte extraordinar intra pe acest site selecteza-ti sexul si de acolo te descurci, ai tot.Ce trebuie sa mananci, ce antrenamente sa faci etc.
https://www.megaproteine.ro/......ritie.html

| EdwardMdk a răspuns:

Intra aici https://www.megaproteine.ro/......ritie.html si o sa-mi multumesti imediat :)

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru EdwardMdk):

Nu vreau sa cresc in masa musculara vreau sa stiu cum de progresez in forta cu alimentatia asta! daca eu probabil sunt in deficit caloric