| Antonio102000 a întrebat:

Ce dieta bogata in calorii si proteine as putea tine?

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

Salut,
In primul rand, este interpretabil pusa intrebarea. Doresti sa cresti in masa musculara? Adica, vrei o dieta calorica si sanatoasa, care sa acopere necesarul proteic. Dar, care sa contina si carbohidrati, sa adauge dietei caloriile necesare?!
(Carbohidratii pot fi si buni! sa nu facem confuzii.)
Ori, tu doresti sa slabesti, astfel doresti o dieta hiper proteica, cu un numar optim de calorii. Dupa cum bine stim, este foarte dificil de adunat calorii multe din proteine.
Oricare ar fi obiectivul tau, gasesti un program de nutritie care ti se va potrivi aici http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html

2 răspunsuri:
| MihneaAlexandruX2001 a răspuns:

Buna!

Daca vrei sa tii o dieta incearca sa te adaptezi la una.
De exemplu:

Dimineata:
Mananca putin si alimente care nu au ulti carbohidrati. (ou/lapte/iaurt/fulgi de ovaz)

Pranz:
Orice ai manca de pranz incearca sa mananci intr-o farfurie mica pentru a nu fi tentat sa mananci o farfurie plina cu mancare.

Seara:
Poti manca piept de pui la gratar/fiert/coptsau sa bei o cana cu lapte/ceai

| Cosmin86 a răspuns (pentru MihneaAlexandruX2001):

A zis ca vrea o dieta BOGATA IN CALORII, pentru CRESTERE, nu pentru slabire.