| HanszmR a întrebat:

Salut. Ce exercitii imi recomandati pentru a face rezistenta la urcari pe munte?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi pe jos 3h pe zi daca reusesti, urca mult in panta asa fortezi membrele locomotoare sa faca practica la greuhttps://www.libertatea.ro/......ea-3932107 inveti din greselile ei, mergi cu un alpinist experimentat nu singur

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Genoflexiuni. Urcat scările.

| Celcestietot a răspuns:

Alergat in panta.

| johnnny123 a răspuns:

Multe urcări pe munte.

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Din cate stiu eu, urcarea dealurilor este folositoare. Poti merge si la sala si setezi banda de alergat ca si cum ai urca (daca este posibil). In orice caz, nu trebuie sa faci exercitii pe plan drept, ci inclinat. (urcare si coborare)

| AVAAVA a răspuns:

Scari