| BeLyNdA a întrebat:

Cu exercitii de rezistenta poti slabi?

8 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Da poti, insa nu uita ca rezistenta inseamna impotrivire. Corpul se obisnuieste cu efortul si nu mai e nevoie sa depuna atata efort. Efort mai putin rezultate mai mici.
Alergatul e bun, daca faci diverse tipuri de alergat, de ex. combinatii scari, pe drept, jogging si viteza etc.
Alimentatie sanatoasa si corecta + exercitii de rezistenta te vor slabi, atata timp cat tu consumi facand sport mai mult decat mananci. Infometarea nu e o solutie. Poti incerca sa iei niste carnitina, ajuta foarte mult si nu are efecte adverse.

Spor!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești sportivă de performanță de îți trebuie exerciții de rezistență?
Învață să mânânci care este primul pas, și apoi exerciții fizice care să fie atât zilnice cât și de minim 30 de minute până la o oră!
Ca exemplu, http://www.elady.ro/articole/Fitness/Exercitii-Pilates-pentru-slabit.html
Pa, pa.

| PetreConstanta a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin exercitii de rezistenta?

| James_2956 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin exercitii de rezistenta...
In general,nu poti slabi astfel,si daca iti dezvolti musculatura pe sub stratul de grasime, mai bine te abtii
Daca tu esti cea din poza, nu ai nevoie sa slabestiwinking

| RoxYuuKikyo a răspuns:

Orice fel de miscare te ajuta la slabit.

| Ioanaa28 a răspuns:

Abdomene

| Laila_7581 a răspuns:

Buna Belly cu unele ex poti cu unele nu.

| Laila_7581 a răspuns:

Buna Belly cu unele exerciti poti cu unele nu.