| ionutand a întrebat:

ce parere aveti de creatina? este buna? da rezultate? si dupa ce nu mai ei ce se intampla? dau funda!

Răspuns Câştigător
| RunForLife a răspuns:

Creatina este o substanta care se gaseste in orice corp, in muschi, in creier, inima si chiar testicule.Corpul produce in mod natural zilnic cca.2 grame de creatina...Tot ce se gaseste pe piata este sintetic deci nu are un efect benefic organismului si rezultatele difera de la persoana la persoana..Eu nu-ti recomand sa consumi creatina fiindca poti avea dureri abdominale, creatina nu-ti da forta, creatina doar retine apa in muschi(retentie de apa)deci vei arata mai "mare" dar muschii tai vor fi compusi doar din apa iar forta nu va creste, si daca nu continui sa mergi la sala muschii se vor lasa foarte repede...Trage tu concluzia!

| ionutand explică (pentru RunForLife):

Mersi! nu o sa iau creatina! m-am gandit mai bine, daca mananc bine si am un program bun ma pot dezvolta si asa!

18 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Dupa ei daca iei creatina un an, te umflii si dupa ce te lasi arati ca la inceput laughing numai prosti pe lumea asta

| JoJoJiTu a răspuns:

Salut, si normal ca da rezultate dar dupa ce numai iei iti recomand sa nu te lasi de sala, ca o sa te dezumfli

| ionutand explică (pentru JoJoJiTu):

Deci daca iau creatina, fac sala mananc corespunzator si ma antrenez bine, nu se intampla nimic? iar daca nu mai iau dar ma antrenez si mananc bine nu se dezumfla muschi?

| JoJoJiTu a răspuns (pentru ionutand):

Pai daca numai iei si faci sala te menti

| ionutand explică (pentru JoJoJiTu):

Jojojitu! ai folosit creatina?

| Cosmin86 a răspuns (pentru JoJoJiTu):

Serios? te dezumfli?

Tu chiar nu stii NIMIC, nu?

| JoJoJiTu a răspuns (pentru Cosmin86):

Calm, am incercat sa il ajut, nu te mai tura asa frate

| Cosmin86 a răspuns (pentru JoJoJiTu):

Pai ajuta-l cu sfaturi reale, nu cu aberatii de copii mici.

| ionutand explică:

Jojojitu,! tu ai folosit creatina?

| ionutand explică:

Ha ha! eu am cerut un raspuns! nu am cerut sa hilizesti tu aiurea!

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutand):

Pai la cat de tampita e intrebarea, meriti sa fi ironizat.

Tu iei creatina ORICUM, se gaseste IN CARNE. Deci iei zilnic creatina ( + ca si corpul tau produce zilnic 1 gram de creatina ).

Si dupa ce nu mai iei suplimente, daca mananci bine si te antrenezi, CRESTI IN CONTINUARE, copil mic ce esti.

Suplimentele sunt doar MANCARE CONCENTRATA, atat, nu sunt "substante minune", tot din mancare sunt facute.

| ionutand explică (pentru Cosmin86):

Cosmin 98! vad ca tu stii cat de cat despre lucrurile astea, ce zici de creatina asta? http://www.megaproteine.ro/Creatina/Dymatize-Creatine-300-g/

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru ionutand):

Nu prea are nici o inportanta ce creatina cumperi difera doar firma, in principiu isi face treaba, sa fie monohidrat

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutand):

E buna.

Orice creatina monohidrata e buna. O sa te enerveze putin ca n-o sa se dizolve in apa, si trebuie sa umpli paharul de mai multe ori, dar e ok happy

p.s. : 86, nu 98, in 86 m-am nascut, de-aia mi-am pus la nick

| ionutand explică (pentru Cosmin86):

E bine sa iau creatina impreuna cu http://www.pronutrition.ro/catalogsearch/result/?q=dextrose+? cum se iau ompreuna sau cretina inainte de antrenament iar Dextrose dupa antrenament?

| ionutand explică (pentru Cosmin86):

Pot dizolva creatina in lapte?

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutand):

Poti s-o pui in lapte, ca ea nu se dizolva... asta e naspa la creatina monohidrata, de-aia prefer capsule :D

gen :
www.megaproteine.ro/Creatina/Nutrend-KRE-ALKALYN-1500/