| Cristian24123 a întrebat:

Salut,ce tip de somatic sunt?
13 ani,am 1, 50 si 49 kg

9 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Cuprinde-ti incheieturi mainii folosind degetul aratator si cel mare. Daca o poti cuprinde lejer, esti ectomorf. Daca o cuprinzi la fix, esti mezomorf. Daca nu o poti cuprinde, esti endomorf

| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu e relevant, fiecare avem minim 2 daca nu din toate 3 cate ceva. Nu exista om cu un tip somatic 100%.

| aXy99 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Fals. Eu o pot cuprinde la limita, cu toate astea sunt foarte slab, in niciun caz mezo sau endo...

| AndreiWeisz a răspuns (pentru aXy99):

Nu e valabil 100%, dar asa pe net, e cea mai apropiata metoda de adevar.

| aXy99 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Pai tocmai, ca nu e deloc aproapiata de adevar. Daca strang cat pot de tare de abia daca ating, si ti-am zis, sunt ectomorf.

| Cristian24123 explică (pentru AndreiWeisz):

Fix

| AndreiWeisz a răspuns (pentru aXy99):

Nu inseamna ca daca ceva nu se aplica in cazul tau, nu este general valabil.

| aXy99 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Sa fiu eu exceptia? Nu cred...

| AndreiWeisz a răspuns (pentru aXy99):

Doamne fereste