| MaxKiller911 a întrebat:

Ce ziceti, sa-mi iau o bicicleta noua si destul de buna sau sa-mi iau una la mana a II-a mai ingrijita si mai buna?
De ce?

Răspuns Câştigător
| faby1 a răspuns:

Pai atunci ia-ti-o!
daca vezi k e bun, k e mai ieftina decat cea noua...ce mai astepti!

10 răspunsuri:
| valeeExpress a răspuns:

Noua sau mana a 2-a, conteaza sa mearga. Dar ai grija sa nu iei orice. Testeaz-o!

| AleexNC a răspuns:

Pai depinde si de cati bai ai la dispozitie.
Cel mai ok ar fi sa-ti iei una noua, pnetru ca nu stii ce defecte poate avea una la mana a 2a iar cel care ti-o da sa-ti spuna " aaa, merge perfect"...

| MaxKiller911 explică (pentru AleexNC):

Eu cunosc un om care vinde in targ si care aduce numai lucruri de calitate si neuzate, de aceea cred ca mai bine imi iau una la mana a II-a big grin.

| dement0r a răspuns (pentru MaxKiller911):

Din ce oras esti si unde aduce acel om biciclete?

| MaxKiller911 explică (pentru dement0r):

Eu sunt din Darmanesti si acel om aduce biciclete la targul din Curtea de Arges big grin

| faby1 a răspuns (pentru MaxKiller911):

Pai atunci ia-ti-o!
daca vezi k e bun, k e mai ieftina decat cea noua...ce mai astepti!

| StefanCristi55 a răspuns:

Eu zic sa nu risti sa iei una la mana a II-a, as opta pentru una noua

| PufoseniaDF a răspuns:

Dupa parerea mea, daca ar trebui sa te incadrezi intr-un buget, as opta pentru cea la mana a doua, insa cu multe chestii interesante si in stare foarte buna. Daca nu ai un buget stabilit, de ce sa nu iti ei una nou nouta?!
P.S. Nu stiu sigur daca este un raspuns bun dar nu am inteles prea bine intrebarea.

| MaxKiller911 explică (pentru PufoseniaDF):

Am intrebat daca sa-mi iau una noua si destul de buna sau una la mana a doua si care este si ingrijita si mai buna big grin

| Cristinell90 a răspuns:

Daca nu iti permiti una noua ti-o iei la mana a doua dar daca iti permite buzunarul iti iei una noua.

| S0RYN3L a răspuns:

Depinde si de unde o iei sau de la cine o iei mai bine i-ati una noua decat una la mana a 2-a pentru ca nu se stie niciodata in ce stare o da respectivul/va de la care o iei. Funda?winking