| Criss_1252 a întrebat:

Salut
Chiar e de ajuns sa lucrez la sala odata pe saptamana o grupa de muschi?
Adica sa zicem luni lucrez piept si biceps si o sa mai lucrez grupele astea peste o saptamana. nu cresc cam greu? vreau sa spun ca e o distanta cam mare de timp intre un antrenament si urmatorul...Este de ajuns odata pe saptamana?
Multumesc anticipat!
Funda

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Am incercat si eu prostia sa lucrez o grupa mai des si am ajuns ca concluzia ca am pierdut timpul, nu doar ca a crescut mai incet, n-a mai crescut DELOC o perioada.

Muschii cresc atunci cand te odihnesti.

p.s. : gandeste-te si la celelalte grupe... cand faci piept lucrezi si triceps si umeri, deci afectezi recuperarea ( si cresterea evident ) celorlalte 2 grupe.

Si tot asa, unele grupe participa la antrenamentul altora ( umerii si tricepsul la piept, tricepsul la umeri, bicepsul la spate, gambele la picioare, etc. ).

Mai bine te concentrezi pe ce mananci in zilele de odihna, sa le dai suficiente proteine.