| cipri1999 a întrebat:

Salut,
cine credeti ca anul asta ia campionatul?
Eu sincer nu prea vreau sa ia otelul galati pentru ca in liga campionilor sigur o sa isi ia toate meciurile peste 3-0, ce credeti? Dinamo, Steaua ele sa fie pe akool. Mai mult prefer dinamo dar ii bine si Steaua intr-un fel chiar si timisoara ma incanta

deci care credeti ca merita?

Răspuns Câştigător
| flaviu1234 a răspuns:

Dinamo

9 răspunsuri:
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Eu tin cu steaua dar nu vreau sa ne reprezinte o debutanta prefer timisoara

| paul21 a răspuns:

Cred ca FC Vaslui va castiga. Deocamdata e in grafic pentru titlu. Veti vedea voi la sfarsitul campionatului.

| Saburo a răspuns:

Fara suparare, dar desi sunt din Bucuresti eu nu tin nici cu Rapid, nici cu Dinamo si nici cu Steaua. Am tinut pana acum 2 ani cu Steaua dar pe urma mi-am dat seama ca nu se merita. Nu eram mare fanatic doar ca aveam o admiratie pentru ei. Poate ca o fi singura echipa din Romania care a luat Cupa Campionilor Europeni dar asta a fost in 1986. Insa nu mai are rost sa traim din amintiri. Steaua nu mai e ce a fost. A avut momentul de glorie atunci cu Valencia si pe urma in 2006 cand putea sa ia Cupa Uefa... sau macar juca finala day dreaming dar nu are rost sa mai vorbim ce a fost in semifinala aia cu Middlesbrough I don't want to see nu au stiut sa tina de un avantaj care parea linistitor.
In fine... de vreo 4 ani suprematia capitalei a apus. Si se pare ca echipele din provincie vor face legea mult timp. Steaua a avut 3 ani in UCL si nu a scos decat 7 puncte hypnotized cam putin in comparatie cu Unirea Urziceni care a scos 8 puncte in prima si ultima ei participare sad cat despre Dinamo... fara suparare pentru fanii lui Dinamo dar de ani buni tot spun "Lasati-ne sa ne pregatim de Liga Campionilor" raised eyebrows insa e usor sa dai din gura.
Asa ca am facut o mica comparatie ca tot spuneai ca preferi pe Steaua si Dinamo. Ai spus ca si Timisoara te incanta. Pai sunt pe locul 2 si e loc de UCL (dar trebuie sa joace in preliminarii). Insa Otelul chiar ca a aratat ca are valoare deci ei sunt favoritii principali la titlu. Insa in UCL nu avem sanse sa speram la vreo calificare. Indiferent ce echipa ne va reprezenta mai mult de 5 puncte nu cred ca va face. Si fiind prima participare a Otelului e clar ca ei nu au experienta.
P.S: pentru Steaua sezonul asta deja e compromis. Dupa umilinta cu Brasovul e cam clara treaba. Steaua a dezamagit in Europa in ultimii 4 ani. Anul asta au reusit si ei sa obtina prima victorie in Europa League (faza grupelor) cu Utrecht. Insa acum e dezordine mare la echipa. Au dat si piesele de baza din atac: Kapetanos si mai ales Stancu. Deci atacul deja e la pamant. Ca si celelalte posturi erau cu semne de intrebare. Asa ca GAME OVER wave cu jucatori liberi de contract nu faci treaba. Si Dica deja e "expirat" nu mai e ce a fost candva sad o fi Steaua cea mai titrata echipa de la noi insa fara un lot valoros si atata timp cat ciobanul nu-si tine gura si se da mereu in stamba pe la TV si jigneste pe toata lumea Steaua o sa intre incet dar sigur in mediocritate si o sa ajunga o echipa demna de mila loser

| JamesDeLa2 a răspuns:

Dinamo si Steaua nu or sa mai vada titlul in urmatorii 10 ani nici in cele mai umede vise ale lor...eu vad campioana 100% pe Otelul Galati sau pe Poli Timisoara! Mai are niste sanse si Rapidul!

| JamesDeLa2 a răspuns:

Iar de meritat Otelul Galati ar merita din plin sa castige campionatul pentru ca antrenorul si toti cei care se ocupa cu administrarea clubului au facut o treaba foarte buna si lucreaza foarte profesionist si serios!

| Liviu_2320 a răspuns:

Daca merge tot asa cred ca Craiova are cele mai mari sanse rolling on the floor, bine bine Timisoara cred ca o sa ia anul asta smug

| Dragosgan a răspuns:

Aia cu otelul sa ia liga campionilor nu stiu la ce te referi, cum sa ia liga campionilor, noroc daca ia macar 3 puncte in grupe daca va ajunge sa castige campionatul.
Se fim realisti, dinamo steaua nu mai au nici o sansa, chiar daca sunt dinamovist sunt obligat sa o recunosc.La titlu se mai bat in afara de otelul, timisoara si vaslui, mai jos rapid nu cred ca mai are sanse.Eu as vrea sa ia timisoara titlul,par o echipa buna si care ar merita. Otelul pare o echipa care nici nu stiu cum a ajuns pe locul asta, dar un lucru e sigur, ce o sa sne mai injure unii daca va ajunge in CL o sa fie multa umiliinta pentru ca dupa mine nu e o echipa sigura.

| alex1595_3861 a răspuns:

Sper sa kistige poli

| oanazuzi a răspuns:

Eu sunt stelista insa cred ca avand in vedere de meciuri s-ar putea ca otelul sa castige liga campionilor