| sabrin a întrebat:

Salut cine imi poate da un program de antrenament pentru la sala bun

Răspuns Câştigător
| Ciupercovici a răspuns:

Salut!
Luni - Spate
Marti - Piept + Abdomen
Miercuri - Picioare
joi - Pauza/abdomene (la alegere)
Vineri - Biceps + Triceps
Sambata - Umeri + Trapez
Duminica - Pauza

Pentru cresterea masei musculare iti recomand maxim 8 seri pe grupa musculara, adica ex: piept primul aparat 3 serii greutate mare incat sa impingi maxim 8 repetari al doilea aparat 3 serii greutate mare maxim 8 repetari si al treilea aparat 2 serii 20 repetari pentru pompare, daca faci mai multe serii nu vei face decat supra antrenament iar muschiul nu va mai creste.
Gandeste-te ca picioarele sunt jumatate din corp si tot odata majoritatea lucreaza 4 aparate la picioare si pentru biceps 3 aparate si bicepsul e 10% din corp practic solicita bicepsul enorm de mult ii da mai mult decat e nevoie ceea ce duce la supra antrenament al bicepsului, bicepsul are nevoie de maxim 7 serii, ex: primul aparat 3 serii maxim 8 rep, al doilea ap 3 serii maxim 8 rep si ultimul ap 1 serie 20 rep pentru pompare sa circule sangele.
O zi frumoasa!