| denis988 a întrebat:

Cine imi poate spune niste exercitii pentru picioare? sa se faca in casa deoarece eu fac un program gen sala si la aceasta grupa de muschi nu prea am exercitii. Funda

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CulturismFitness a răspuns (pentru denis988):

Ce anume ai vrea sa stii despre nutritie?

Răspuns utilizator avertizat
| CulturismFitness a răspuns (pentru denis988):

Cand spui piele presupun ca te referi la grasimea de pe abdomen. Pentru a elimina stratul adipos va trebui sa incluzi in antrenamentul tau, faza de definire musculara, care consta in antrenamente cu mai multe repetari (15-20 repetari), superserii (care presupune executarea a doua grupe antagoniste una dupa alta) iar la finalul antrenamentului exercitii cardio (alergari, bicicleta, sarituri de coarda, abdomene). Va trebui sa intelegi de asemenea ca stratul adipos nu se poate elimina numai din anumite zone ci din intreg organismul, de aceea va trebui sa soliciti toti muschii pentru a arde gresimea.

Va trebui sa faci anumite modificari si in dieta ta. In primul rand este nevoie de calcularea necesarul caloric zilnic. Continutul caloric va trebui sa cuprinda 30% carbohidrati, 60% proteine si 10% grasimi sanatoase. Acesta este necesarul caloric pentru definirea musculara.

Sper sa iti fie de ajutor. In cazul in care aveti mai multe intrebari va rugam sa le adaugati pe site-ul intrebari.culturismfitness.ro

Răspuns utilizator avertizat