| DaTsIk a întrebat:

Salut,cine poate să-mi ofere niste idei de mese pentru bulking? Ceva mai diferit sa zic asa

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Spui asta de parcă până acum ai mâncat doar un fel de mâncare laughing

Dacă ne spui ce nu este diferit pentru tine, îți spunem ce este mai diferit.

| DaTsIk explică (pentru Frank51):

Diferit adică nu numai orez cu piept de pui, ovăz etc

| Frank51 a răspuns (pentru DaTsIk):

Eu îți spun ce mi se pare că merge bine pe gustul meu

Spanac cu cârnați sau ochiuri
Tocăniță de pui cu paste
Grătar de pui/porc cu piure/cartofi fierți
Tocăniță de pui cu ciuperci
Tocăniță de pui cu găluște
Ceafă de porc cu legume

Dacă vrei să fii în surplus proteic mai degrabă adaugi în dietă iaurturi și alune/nuci.

| Mirel4412 a răspuns:

Greg Doucette are un cookbook plin cu astfel de mancaruri, poti cumpara cartea sau sa o descarci gratuit(piratat)
Eu am mancat pentru bulk orez, oua, lapte, carne de pui/porc/curcan, nuci(au ft multe calorii), paine(faina are multe calorii), unt si fulgi de ovaz. Probabil mai luam o doza de cola o data pe luna sau o punga de cipsuri, dar am incercat sa tin totul curat.

| TheStrategist a răspuns:

Iaurt grecesc, piept de pui, orez, ovăz, ouă, lapte, banane, unt de arahide, cartofi, nuci, sunt foarte multe alimente.

| Cehoslovacia a răspuns:

400-500g paste integrale cu 100-150g suc de rosii si 50-60 parmezan ras cu cotlet de porc/piept de curcan sau vita.

3 oua fierte, 130g avocado, 100g paine integrala si 140g muschi de porc afumat