| Moggy a întrebat:

Cum imi dau seama cand sunt pe cale sa imi supra-antrenez muschii la sala pentru a ma opri?

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Stagnezi din cresterea in masa musculara. Atunci iti dai seama ca ai intrat in supraantrenament. Am inteles ce ai intrebat tu dar intrebarea ta nu este buna. La sala trebuie sa tragi pana nu mai esti in stare sa deschizi dopul de la sticla de apa. Mereu trebuie sa te depasesti ca sa avansezi. Dar supraantrenamentul este cu totul altceva.

| Paul754880338 a răspuns:

Am vazut aici, ca la sala si deschisul dopului la sticla de apa este o unitate de masura. De acord! Dar este o unitate de masura a lipsei de informatie. Supra antrenamentul si senzatiile provocate de acesta pot si vegetative. Adica diaree, febra, somnolenta, dureri, articulare sau musculare mai grave decat simpla febra musculara. Daca ai simtit asta vreodata, a doua zi dupa antrenament revizuieste-ti limitele dar mai sigur ia atunci 4 zile de pauza. Echilibrul este cuvantul cheie si nu Orgoliul! Pacat ca uneori intelegem asta prea tarziu si platim intarzierea cu timp pretios si ireversibil!