| Gabitzu_Gabi_1992 a întrebat:

Cum pot pune masa musculara mai repede fara pastile, proteine sau creatina? O metoda natural stie cineva?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Si ce e rau ca retine apa?

Retina apa => hidratare. Adica, refacere mai buna + impiedicarea formarii acidului lactic in muschi.

Alt avantaj: creatina mareste sinteza proteinelor ( pe scurt, mai multi aminoacizi din proteine ajung in muschi ).

Si legat de "umflare", umflarea de la retentia de apa e suficient de mica, nesemnificativa.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce vezi tu ca nu e natural din ce ai scris tu acolo?

| Gabitzu_Gabi_1992 explică (pentru RAY):

Ma refeream la pastile...Stiu ca exista proteine si in mancare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gabitzu_Gabi_1992):

Unde ai vazut tu proteine sub forma de pastile?

Eu am vazut doar sub forma de pudra. Pudra proteica, din zer, lapte, albus de ou, etc.

| MihaiMihai922 a răspuns (pentru Cosmin86):

Exista si proteina sub forma de pastilehappy

| MihaiMihai922 a răspuns (pentru Cosmin86):

Proteina cu carbohidrati este cea mai buna pentru a creste in masa musculara. Creatina are rol de a retine apa si de a te umfla.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MihaiMihai922):

Si ce e rau ca retine apa?

Retina apa => hidratare. Adica, refacere mai buna + impiedicarea formarii acidului lactic in muschi.

Alt avantaj: creatina mareste sinteza proteinelor ( pe scurt, mai multi aminoacizi din proteine ajung in muschi ).

Si legat de "umflare", umflarea de la retentia de apa e suficient de mica, nesemnificativa.

| Cosmin86 a răspuns:

Proteine = carne, peste, branza, oua, nuci, migdale

creatina = carne ( in special rosie )