| Marri298 a întrebat:

Cum pot sa fiu un portar mai bun la penalty? (apar la poarta mica dar si la poarta mare) Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Senzaționalul a răspuns:

Ochii sa fie tot timpul pe minge.
Incearca sa stai cat mai in fata in careu si incearca sa lasi doar un unghi ceva mai liber, pentru ca acolo va fi plasat sutul si tu vei stii unde sa te arunci.

| Dutzu18 a răspuns:

Sa ai ochii pe minge foarte atent si nu trebuie sa impietresti cand mingea incepe se vina spre tine, sau daca nu poti fi atent, trebuie sa stii un truc, de obicei stangacii trag in stanga portarilor, iar dreptacii in drepta portarilor happy

| cristiandu273 a răspuns:

Trebuie sa te uitila minge, unde se duce si exerseaza foarte mult

| BVBArmyMember a răspuns:

Şi eu sunt portăriţă, doar că la handbal. Trebuie să te concentrezi pe minge şi să fii atent cam în ce direcţie se duce, pentru că nu ai prea mult timp să te gândeşti unde să sari. Şi ai putea să ieşi mai în faţă. (câteodată apăr şi la fotbal).