| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie efectuat strechingul inainte sau dupa antrenament. Sau mai depinde si de sportul facut? Am vazut ca parerile sunt impartite. Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

Stretching-ul se face inainte de antrenament, dar inainte sa faci stretching trebuie sa faci incalzirea. Dupa antrenament e bine sa faci Coolling down ( incalzire in jos).
Coolling down: exercitii usoare dupa exercitii intense ce permit corpului sa treaca treptat la starea de odihna.

| Danezul99 a răspuns:

Este bun și înainte și după, dar necesar este înainte

| keepitmellow a răspuns:

Inainte,daca faci o miscare gresita esti gata, crede-ma eu fac kickbox si o data am incercat sa fac fara stretching si am facut intinderi musculare