| Fakeru a întrebat:

Salut.

Daca m-as lua cu cineva la bataie, iar motivul pentru care se ia acea persoana de mine este din pura pica, cum il pot imobiliza? De preferat sa nu fie ceva ce il poate afecta pentru o lunga perioada.

Credeti ca diafragmul este o buna alegere? Sau pur si simplu auto aparare specializata?

Răspuns Câştigător
| Celdrept a răspuns:

Cateva lumânări la Vii și aia ehee hee

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu mai bine stai in banca ta? Violenta nu este niciodata solutia si e trist ca in aproape 2024 mai exista persoane cu aceasta mentalitate.

| Fakeru explică (pentru dullcat):

Incerci sa imi zici ca daca ma ia la bataie sa stau degeaba?

| carevaescu a răspuns:

Mai bine eviți. Chiar dacă acea persoană se ia de tine din pică cum zici tu, a escala situație la violență fizică este o idee cât se poate de nocivă.

Gândește te un pic. Dacă l rănești grav? Dacă îl omori? Știi că posibilitatea există,. De ce ai risca?

Apoi ce faci cu următorul om care te deranjează? Îl căsăpești și pe acesta?

Mai bine ai învăța să ignori și să nu ți mai pese de ceea ce poate zice un om.

| adryang78 a răspuns:

"Cea mai reușită luptă este aceea care este evitată."
Este un principiu de bază în artele marțiale. Sunt numeroase metode de a imobiliza pe cineva, dar fiecare dintre ele implică un risc, mai mare sau mai mic, de a-l ucide fără să vrei, dacă nu știi să-ți dozezi lovitura sau nu știi exact unde trebuie să lovești.

| Xox0 a răspuns:

Ia-ti un taser si il calmezi instant.