| Anonim22444 a întrebat:

De ce Barcelona nu il poate folosi pe Coutinho in Champions League?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Articolul 42.07 din Regulamentul de desfasurare a competitiilor UEFA:
"As a rule, a player may not play in a UEFA club competition (i.e. UEFA Champions League and UEFA Europa League, but not UEFA Super Cup) for more than one club in the course of the same season. "

Adica, un jucator nu poate sa joace in cupele europene, pentru doua echipe, in acelasi sezon. Si Coutinho a jucat in sezonul acesta pentru Liverpool.

1 răspuns:
| Drimmero a răspuns:

A jucat in UCL pentru Liverpool in sezonul asta deja, de aceea.