| AncaVG a întrebat:

De curand, m-am apucat de salsa.
La cursuri am invatat tot felul de figuri, pasi. Nu am avut o problema in retinerea pasilor, ci in retinerea numelor figurilor. Ma poate ajuta cineva cu denumirile figurilor de salsa?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur, acestea sunt numele figurilor in salsa:
-roșii
-ardei gras
-condimente
-usturoi.

| Februar30 a răspuns:

Salsa... ce fain. Se mai tin cursuri in perioada asta? Credeam ca s-au inchis salile.
Eu faceam kizomba, dar demult. La sfarsitul cursului, profesorul ne lasa sa il filmam, ca sa retinem miscarile mai usor. Asa retineam si denumirile. happy

| AnastasiaK a răspuns (pentru Februar30):

Toate salilele (care n-au dat faliment) au fost redeschise din vară si asa au ramas (exceptie orasele carantinate).

| Februar30 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Nu stiam. Si se danseaza cu masca pe fata banuiesc? big grin

| AncaVG explică (pentru Februar30):

Da, cu masca se danseaza.