| anonim_4396 a întrebat:

Din dorinta de a slabi am decis sa fac jogging in fiecare dimineata.
Cu o dieta adecvata rezultatele s-au vazut foarte repede.Dar am ramas curios de ceva.
In prima zi de alergare(cam pe la sfarsitul turelor) a inceput sa ma doara spatele, in zona lombara.Ma durea doar cand mergeam si alergam.Dupa o zi de odihna mi-a trecut.
In celelalte zile cam tot asa m-a durut spatele.
Azi am dat mai multe ture decat de obicei,deoarece am prins rezistenta. Spatele m-a durut putin pe moment, cam 30 de minute,apoi mi-a trecut.
Sa fie durerea asta din cauza ca am dus o viata sedentara, iar apoi m-am apucat de sport brusc?
Incalzire am facut inainte sa alerg.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Nelly100 a răspuns:

Mi se intampla si mie.Asemenea tie, alerg dimineata de ceva timp, si, pe langa asta, mai fac si altfel de exercitii. Da, e posibil ca durerea sa fie datorita faptului "ca ai dus o viata sedentara iar apoi te-ai apucat de sport brusc. Funda? happy

2 răspunsuri:
| georgyanna22 a răspuns:

Probabil...incearca sa faci din ce in ce mai mult sport.

| torent3master a răspuns:

Durerea poate fi provocata din cauza ca nu ai m-ai facut ult sport pana acum