| anonim_4396 a întrebat:

Salut, doresc pareri in privinta urmatorului program de sala :
Luni : Piept & Biceps
Miercuri : Spate & Triceps
Vineri : Piept & Biceps
Sambata :Umeri & Antebrat & Picioare.

Daca este ceva de schimbat va rog sa-mi spuneti. Mersi fain. Sanatate!

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Pieptul poti sa-l lucrezi de 2 ori pe saptamana dar bicepsul nu are sens. e grupa mica. Mai ales ca bicepsul mai lucreaza si cand lucrezi spatele.

Cardio cand?

| Wehes a răspuns:

De ce vrei sa antrenezi pieptul de 2 ori pe saptamana? Esti deficitar?
Bicepsul e suficient 1 data pe saptamana, e o grupa mica.
Mai bine pui Picioarele, Vineri si e cat de cat mai bine.
Umeri cu Picioare? Proasta combinatie.

| MassEffect a răspuns:

NU este buna mai ales daca vrei sa faci masa.
incearca asta:
Luni: Piept, biceps
marti: picioare, abdomen
miercuri:pauza
joi:spate triceps
vineri:umeri trapez

| andreiiiukuuu a răspuns:

Unde iti este trapezul si abdomenul? Umeri cu picioare nu crezi ca depui un efort cam mare? + antebrat hai ca ala e cum e.
Poti face altfel.
Luni piept cu umeri, miercuri biceps triceps, vineri spate trapez, sambata picioare, antebrat, abdomen. dar poti sa iti mai bagi o zi sa faci abdomen sa nu ai sambata program asa incarcat la picioare e greu de lucrat gandeste-te ca e grupa mare de picioare. Sau alt program
Luni piept abdomen
Marti biceps triceps
Miercuri umeri trapez
vineri spate
sambata picioare cu abdomen.

| Denysuuu a răspuns:

Ti-ai facut progamu bine dupa mine le-ai organizat si te-ai interesat ma gandesc eu zic ca e bun eu fac doar vinerea