| sebbyS a întrebat:

Dupa ce joc fotbal sau alerg in general incep sa ma doar genunchii, tibiile is gleznele. Nasol nu? Azi de ex. jucam fotbal si am inceput sa alerg mai tare. Dupa ce m-am oprit, aiurea de tot, ma dureau destul de tare, schiopatam un pic. Cand aveam cam 12 ani nu aveam nimic, adica alergam si nu era nici o problema cu picioarele, dar acu'. oh go on. Mi se pare cam aiurea sa nu pot sa alerg, adica pot da pe urma schiopatez de durere thinking De mers la medic probabil ca voi merge dar pana atunci spuneti-va si voi parerea. Multumesc. ( Sunt Baiat si am 14 ani )

6 răspunsuri:
| vladdd16 a răspuns:

Eu am patit la fel ca tine anul trecut.Am inceput sezonul la fotbal si dupa 4 - 5 meciuri au inceput sa ma doara genunchi cand fugeam dar cand mergeam normal pe strada nu simtiam nimic.Am fost la doctor si mi-a zis ca am probleme la menisc si a zis ca trebuie sa merg la sala ca sa lucrez mai mult muschi de la picioare.Bafta!

| IamFantastic a răspuns:

Lipsa de calciu, bea lapte imineata, ceriale cu lapte, orez cu lapte etc..., sau s-ar putea sa ai o broblema la genunchi, te-ai lovit cand erai mai mic?
Ori cum du-te la doctor, ca atunci cand o sa cresti mai mare, oasele se vor intinde si o sa fie mai rau poate o sa trebuiasca sa til taie Doamna Fereste.

| alin568429 a răspuns:

Salut aceasii problema am si eu chiar nu stiu de ce... dupa ce fac putin efort sau ceva numai pot de picioare si nu ca sunt gras sunt chiar foarte slab si am tot 14 ani!

| MrSnuggles a răspuns:

Lipsuri de chestii care ai nevoie la dezvoltare. Cand spun chestii ma refer strict la vitamine, calci, magneziu etc. asa ca sincer ai putea incerca fara sa mergi la doctor complex de vitamine si alte chestii ( laughing ), dar cel mai sigur e un doctor, deoarece te examineaza si iti da ceva anume pentru tinewinking

P.S. Nu ai avut nimic rupt? laughing

| zbuu16 a răspuns:

Lipsa de calciu si magneziu, chiar daca mananci si bei lactate e posibil ca al tau corp sa nu proceseze calciul din ele.

| EuStefano1994 a răspuns:

Aceasi problema am avut si eu pe la 12-13 ani dar dupa ce am crescut no problem.am fost la doctor dar a spus ca nu-i nimic.NU TE PREOCUPA