| IasminMarc a întrebat:

Salut,eu fac plank de 6 zile,dar se pare ca faceam intr-un mod ineficient,asa ca am inteles ca trebuie sa imi ridic spatele cat mai sus,dar doar spatele, picioarele sa ramana jos si umerii sa nu stea indoiti pe spate si am incercat, abia am stat 1 minut si m-a durut extrem de tare pieptul si cutia toracica,pe la coaste, dar nu la burta, asa e normal sau doar nu il fac cum trebuie?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Iti las un link cu pozitia corecta de plank. Eu nu stiu cum ajungeti voi sa executati un exercitiu atat de simplu in orice fel dar numai cum este corect nu. https://www.youtube.com/watch?v=WP0BFgeUQwA&ab_channel=P4PRomania