| Bilii a întrebat:

Salut. Eu la piept fac. 4x12 bechpress cu 20kg si 4x12 dumbbell press 10kg/10kg.
Dar nu fac deloc febra musculara la piept. Inseamna ca nu mai creste piepttul?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iata de ce NU este bine sa lucrezi cu greutati cand esti micut de varsta si in crestere, fiindca iti inhiba hormoniide crestere!

https://www.facebook.com/reel/1248955382712908

| 120bulevard a răspuns:

Nu e destula intensitate pentru hipertrofie, mareste greutatea. 20 de kg inseamna doar bara, e o greutate patetica daca vrei sa-ti dezvolti pieptul, mai bine faci flotari pana la epuizare decat BP cu 20 kg.

| Bilii explică (pentru 120bulevard):

Pai eu nu fac la sala. Am acasa 2 gantere de le unesc cu o bara si se face haltera. Max 20kg.
Si inca ceva, daca fac flotari dar pot doar 20 prima data deodata apoi peste 2 3 4min mai pot 15. Sau 10 si tot asa. Creste muschii? Ca nu pot sa fac mai mult de 25 deodata

| 120bulevard a răspuns (pentru Bilii):

Da

| Bilii explică (pentru 120bulevard):

Eu astazi am facut. De dimineata 20flotari apoi peste 30 min tot 20 apoi iar pauza 30min si tot asa pana am facut 100 in total. Merge si asa?

| 120bulevard a răspuns (pentru Bilii):

Merge

| Cosmin86 a răspuns (pentru 120bulevard):

Merge o rola, dupa ce ca are un antrenament mega-prost, il mai incurajezi si tu...

| DonEnnioSalieri a răspuns:

Febra musculara nu este definitorie masei musculare, punct.
masa musculara pui si fara sa faci febra musculara daca respecti cele mai importante lucruri.