| Robert_Robi_1996_VtT8 a întrebat:

Salut.Eu sunt fotbalist si am aproape 1 an de cand joc fotbal. Vreau sa va intreb ceva.Cum pot sa alerg repede? Va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine zis cum sa sprintezi. Orcum cred ca ar trebui sa te antrenezi la picioare.Iti poti lega greutati de picioare si sa alergi vreun km, sau poti face sarituri cu coarda, genoflexiuni.Iar ca sa alergi repede nu trebuie doar sa alergi repede pentru ca daca esti gras si ai picioare in forma buna ce conteaza deci fa si abdomene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun, dar voi la antrenamente ce faceti? Chestiile astea ar trebui sa le inveti de acolo. Sunt o gramada de exercitii care te pot ajuta. Sunt multe de zis, conteaza si forta si pozitia corpului cand alergi si multe altele, despre care poti gasi multe informatii si pe net, mai ales daca stii engleza. Plus ca trebuie sa lucrezi la acceleratie, pentru ca intr-un meci nu ai de multe ori ocazia sa atingi viteza maxima, dar esti pus de multe ori in situatia de a trebui sa accelerezi rapid pe distante scurte. Acum depinde si pe ce post joci si de stilul tau de joc.