| emilian14 a întrebat:

am 14 ani si vreau sa va spun ca eu joc la o echipa de fotbal,la chipa a doua,as vrea sa va intreb ce as putea face ca sa joc mai bine sa dau pase mai bune,sa dau suturi mai bune safac preluarile mai bune deoarece astea nu-mi prea ies si sa nu ma pierd pe teren, va rog sa-mi spuneti cat mai repede ca vreau sa stiu cat mai repede ca fotbalul este viata mea si as vrea sa ma fac fotbalist mare.

2 răspunsuri:
| DanielPH a răspuns:

Omule, esti ceva de genul:
I:,, Cum pot sa citesc mai rapid?"
R:,, Citind mai mult"
Exercitiul este cheia, ai doar 14 ani, mai tarziu vei intelege.
De ce crezi ca exista antrenori? De ce crezi ca jucatorii fac antrenamente? Pentru a deveni mai buni, pentru a schimba ce nu merge, pentru a exersa ce nu stiu sau nu stapanesc pe deplin. Intelegi?
Te antrenezi mereu, azi, maine, poimaine, peste o saptamana, o luna, doua, un an, doi, zece! Antrenamentul o sa fie usor, dar cu timpul il complici, treptat, nu brusc!
Exercitiu, pasiune, munca si asteptari mici, astea fac din pion CAMpion.

| emilian14 explică (pentru DanielPH):

Mersi de raspuns