| GulDan a întrebat:

Salut fac atletism si de 2 saptamani ma doare picoru si n-am mai facut nu m-am dus la doctor ca ma durea din ce in ce mai putin dar daca alerg incepe iar sa ma doarasad

4 răspunsuri:
| Vampire150 a răspuns:

Nu conteaza ca te doare din ce in ce mai putin.Ar trebui sa mergi la doctor pentru ca daca ai o problema grava cu piciorul, trebuie rezolvata pentru a nu se agrava.

| Lovvoso a răspuns:

Este mai greu la inceput, sfatul meu ar fi sa iti cumperi o pereche de adidasi care sa aiba talpa mai groasa, sa amortizeze socul atunci cand alergi.
Specifica si pentru ce proba te antrenezi.

| adaaly a răspuns:

Parerea mea este sa iti iei adidasi cu talpa mole.adica care se indoaie usor.eu fac atletism de 3 ani si asa mi s-a intamplat si mie la inceput pentru ca aveam niste adidasi cu talpa foarte tare in foarte inalta.Profesorul meu mi-a recomandat sa imi iau niste adidasi cu talpa moale si dupa cateva zile nu mai aveam nicio treaba cu durerea de picior.Si, ca sa nu te mai doara piciorul fa-ti masaj de relaxare.

| GulDan explică (pentru adaaly):

Eu fac de 7 luni auzi dar sper ca nu te referi la momentu ala cand din cand in cand te dor tibiile ..ca nu cred ca am problema aia ca ma doare doar un picor si primele zile schiopatam abia mai mergeam acum ma doare f. putin...