| Anduq95 a întrebat:

Salut.

Fac box de 1 an si imi place foarte mult. As vrea sa stiu daca se castiga ceva din acest sport si cu ce ma poate ajuta. Stiu ca fiizc ma ajuta, dar psihic? Si din cate stiu boxul te ajuta sa slabesti,iar eu vreau sa ma ingras. In fine, revenim la intrebarea principala.

La amatori cat poti castiga pe meci? Cum iei banii? Pe runda, pe meci?
Cat mai multe detalii, va rog.

Multumesc.

3 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Din boxul amator nu prea te poti intretine.

| SiLaS a răspuns:

In Romania nu ai nici macar o sansa sa ajungi sa traiesti din acest sport, doar sa fii foarte bun.

| Otto2014 a răspuns:

Nu castigi mai nimic din boxul amator.