| mihai109 a întrebat:

Fac flotari pentru dezvoltarea pectoralilor, dar nu stiu cum este mai bine. Mai multe serii cu acelasi numar de repetari (de ex: 4 x 40 flotari) sau fac din prima cate pot de multe, iar apoi scad repetarile (de ex: 55, 35, 20)? Aceeasi intrebare si pentru biceps, abdomen...

5 răspunsuri:
| mada1 a răspuns:

Nu este indicat sa scazi repetarile.fai 4 serii de 20. peste un timp 4 serii de 25. peste un timp 5 serii de 25. incearca s maresti si seriile si repetarile.

| bogdan_7896 a răspuns:

Du-te la sala, faci cam in 3 luni ce faci acasa intru-un an

| daniDeeDee a răspuns:

Eu de ex am inceput de la 15 si acum am ajuns la 40... happy si sincer, se vede happy

| umbro a răspuns:

Salut,pentru a dezvolta pectorali trebuie sa incepi cu seri mici (4/5)si dupa sa cresti cate putin putin

| trustbogdan a răspuns:

Pentru dezvoltare nu scazi repetarile ci le cresti, incepi cu serii mai mici si ajungi la serii mai mari. Seriile le cresti in timp. Cum simti tu ca poti duce seriile. Important e sa le faci corect, de asta incepi cu serii mai mici.