| ZyzZe a întrebat:

Fac sala si am luat niste proteine de la megaproteine.ro... si sau vazut niste rezultate dar un vecin a luat ideal protein si mixforte-r si a crescut mai mult ca mine}vreau sa incerc o galeata stiu ca sunt mai ieftine si de la redis... dar de curiozitate ce sa cumpar? (nu vreau raspunsuri de gen " nu cumpara ca sunt proaste sau ". o sa cumpar oricum sa incerc ) vreau decat sa stiu pe care sa o incerc (Funda Maree)

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Daca ala are metabolismul mai lent decat al tau o sa creasca mai repede decat tine indiferent ce ia el + ca mai conteaza si ce mancati in restul zilei, eu folosesc un amarat de supliment si cresc mai repede decat altii care baga 4-5 suplimente pe luna, din simplul fapt ca mananc mult.

Nu stiu ce sa-ti recomand de la redis. protwhey-r, proteinmix, milk & egg, nutrifort, mixforte-r... cam astea sunt produsele lor "acceptabile"

| ZyzZe explică (pentru Cosmin86):

Mersi

| Cosmin86 a răspuns (pentru ZyzZe):

Cu placere... ca sa poti sa vezi exact eficienta produselor, cumpara exact ce a cumparat el ( daca tot te compari cu el, foloseste exact aceleasi suplimente ) si asa poti sa-ti dai seama daca se merita redis sau nu si vezi apoi ce faci.

16 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Nu le lua pentru ca sunt proaste. E un motiv pentru care toata lumea zice asta
Oricum, daca vecinului i-a mers bine cu un supliment, asta nu inseamna ca o sa-ti mearga si tie (si reciproca e valabila)
Si daca schimbi suplimentele lunar n-o sa faci nici o smecherie; ramai pe ce ai

| ZyzZe explică (pentru greyhound):

Sunt intr-o perioada financiara mai grea... si nu imi mai permit sa iau proteine de 250 de lei...

| greyhound a răspuns:

Nu sunt genul care se balacareste pe net, dar tu copile, esti prost si ignorant. Ti-am citit ineptiile si asta ar fi concluzia.
Ca sa nu mai vorbesc ce argumente ai putut sa dai, deci:
- de unde stii tu ce mancau spartanii si cat de puternici erau (din 300?!)
- creatina si proteina se gaseste in orice organism, chiar si pe vremea greciei antice
- nu stiu pe cine dai tu la skandenberg, poate pe alti subnutriti ca tine. Eu unul literalmente ti-as rupe mana la 57 de kile ale tale
- dar muschii tai cum vor arata la 60 de ani (nemancand carne, imi cam dau seama cum)
- arata-mi un studiu care spune ca suplimentele nutritive cauzeaza cancer
- cacaturile din farmacii sunt de 100 de ori mai testate decat ceea ce mananca un om in fiecare zi
- suplimentele nu cresc muschii, ii umfla (e o diferenta), deci nu forteaza nimic
- off-topic, exista si altfel de spartani, decat vechi?

| greyhound a răspuns:

Alta postare, aceleasi aberatii
- spartanii nu se imbolnaveau (desi speranta de viata era de 40 de ani iar mortalitatea infantila enorma) pentru ca asa ai citit tu
- de cand au aparut alimentele, ne imbolnavim; pai ori sunt alimentele ori sunt pilulele? hataraste-te
- cei care fac testele tac ca sa creasca vanzarile; aici ai dat-o in teorii conspirationale
- tai lemne si dai cu sapa; eu nu dau cu sapa, si mananc carne, si iau si suplimente si tot sanatos sunt
- aia a fost o postare pertinenta si inteligenta, tu ai vazut-o ca pe o declaratie de razboi; "nu impresionezi pe nimeni" ba cred ca am facut-o din moment ce te-ai deranjat sa-mi scrii un sfert de pagina

| suffarstar a răspuns (pentru greyhound):

Eu a scris un sfert de pagina, dar tu ce te ambalezi asa, nu cumva ai scris si tu tot cam atat? Ma refer la alimentele pline de E-uri si la multitudinea de pilule care imbacsesc farmaciile.
"dar tu copile, esti prost si ignorant." Ce ti se pare pertinent in asta?
Intraba pe cineva de varsta cam 50 de ani daca iti spune ca vremea lor erau atatea boli, adevarat, nu mai sunt atatea boli cauzate de mizerie sau nu s emai moare de la o simpla raceala la plamani, dar cred ca stii ca(virgula) cancerul este o boala recenta.Moartea prematura era cauzata de conditiile de trai dar existau destule tratamente naturiste, cred ca daca se stia ca mucegaiul contine penicilina era perfect.

| greyhound a răspuns (pentru suffarstar):

Prost pentru ca vii pe o pagina unde se vorbea de un supliment anume si spui ca tu nu crezi in asa ceva si jignesti pe cei care le folosesc; care era treaba ta?!
ignorant pentru ca desi este un domeniu pe care se vede clar ca nu-l stapanesti, nici nu accepti afirmatiile celor care au vrut sa-ti demostreze ca te inseli
Si bolile de azi sunt la fel ca cele de acum 100 de ani, asa ca las-o moarta; tu unde crezi ca traiesc, nu pe pamantul asta?
Cancerul e o boala recenta? de unde stii? esti doctor? si ce inseamna recent la tine? doar pentru ca n-avea un nume nu inseamna ca nu exista si acum 1000 de ani

| suffarstar a răspuns (pentru greyhound):

Nu are rost sa ma cert cu tine, SIDA e o boala care acum 100 de ani nu exista.Dar in fine, eu ies, voi sterge comentariile scrise, nu lasa replay.Eu doar consideram ca e mai sanatos sa iei proteinele si vitaminele din mancare.

| whattt a răspuns:

Ia la greu

| ZyzZe explică:

Deci 1 invata sa scrii si 2 invata ces alea proteine laughing auzi cancer la duoden

| suffarstar a răspuns (pentru ZyzZe):

laughingEu nu stiu sa scriu? "ces" se scrie "ce-s", am media 10 la romana.Bineintels ca stiu ce sunt alea proteine,dar tu nu stii ca de la surplusul de vitamine,proteiene si alte cacaturi vandute in farmaciii sau pe internet, poti sa te imbolnavesti de boli serioase, chiar cancer. Poti sa te dopezi cum vrei tu, chiar nu ma intereseaza, ti-am raspuns la intrebare.
P.S. Dupa "deci"se pune "," si la sfarsitul unui enunt sa pune ".".

| ZyzZe explică (pentru suffarstar):

Ma fraiere laughing) 1. nu ma refeream la virgule. la alea laughing) ci la " unflii " (umflii) 2. proteinele nu sunt dopaje...e un supliment daca nu stii tiam mai zis documenteazate

| Cosmin86 a răspuns (pentru suffarstar):

Surplusul de proteine e greu de atins.

doping inseamna cu totul altceva, doping = steroizi sau alte substante interzise, pe cand suplimente cu proteine = mancare concentrata, invata sa faci diferenta

Nu mai folosi asa usor cuvantul "doping", daca habar nu ai ce inseamna

| ZyzZe explică:

Se baga si prostu laughing tu poti sal sugi

| ZyzZe explică:

Ba tu pana la urma esti un dobitoc laughing tu stii ce e aia proteina? un culturist nu isi permite sa manance 5 kg de carne pe zi ca se face obez asa mananca o portie mai mica si adauga si o proteina concentrata... e acelasi lucru pe care il iei si din mancare laughing (si nu ai exagerat intentionat ai stat acum 10 min pe google sa cauti ca sa nu pari prost )