| asasinkrid a întrebat:

Salut Fraţilor! Cred că v-aţi obişnuit cu întrebările mele stupide despre fitness. Fără s-o m-ai lungesc o să întru direct in paine.Deci treaba stă în felul următor, am 15 ani 1, 75 m, 60 kg.În urmă cu un an întrebam ce pot face să cresc în masă musculară,să fiu mai rezistent, am căpătat eu ce-i drept ceva "experientă" ce-i drept.De curand am aflat de acest stil de antrenament calisthenics şi este destul, bun ce aş vrea să vă întreb pe voi, este potrivit pentru un semi-începător.

Luni:
Back and Biceps
-3 sets of max muscle up
-3 sets of 8-15 wide grip pull ups
-3 sets of 8-15 close grip pull ups
-3 sets of 8-15 regular pull ups.
Final:Max out with regular pull ups + hold + chin ups 1 set.

Marti:
Chest
-3 sets of 6-12 dips
- 3 sets of 8-15 wide push ups
- 3 sets 8-15 diamond push ups
-3 sets of 8-15 regular push ups
Final: Max regular push ups +wide hold

Miercuri:
Legs
-4 sets of 2-6 pistol squats
- 4 sets of 8-15 lunges
-4 setf of 30-60 deep squats
- Max squats +max wall sit
-10 setf of one leg calve raises (decreasing reps )

Joi:
Shoulders
-4 setf of max hold trucked planche
-4 setf od 8-12 pseudo push ups
-4 sets of 6-10 pike push ups
- 3 sets of max hanstand hold

Vineri:
Core
- 8 hanging leg raises
-20 knee ups
- 10 sec hold
-8 side raises
-25 hell touches
- Max crunches
-Max Side plank
-Max plank
-15 low back extensions
-10 lower back leg extension.
L-am luat de aici https://www.youtube.com/watch?v=dbJLKesTltw
Cam asta a fost.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti lucrezi fiecare parte a corpului pe zile e cea mai buna metoda pentru a obtine rezultate satisfacatoare

| Cosmin4Fit a răspuns:

Sunt foarte bune. Calisthenics sunt super atat pentru forta cat si pentru aspectul ripped, de muschi slab (fara grasime, nu mic) si bine definit.

Sunt sigur ca daca te poti tine de antrenament pe termen lung, va fi ok.

Ideea e sa nu iti fie deja prea dificil, si sa nu te poti tine de treaba.

Succes!