| Casp3r7 a întrebat:

Salut, ieri am facut la sala, mainile iar azi nu ma doare nici un muschi, de ce? Adica ieri dupa antrenamente nici nu puteam sa ridic mana iar azi nu ma doare nimic.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce-ai facut la sala? "Mainele"? Vrei sa spui brate (biceps+triceps+antebrat).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai avut febră musculară.
Dacă e pentru prima dată când faci antrenamente, e ceva normal.

| Michaeel a răspuns:

"ieri dupa antrenamente nici nu puteam sa ridic mana"
"azi nu ma doare nimic"
Poate pentru ca te-ai odihnit și ți-a trecut durerea de mana.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Daca ai executat exercitii cu multe repetari, cu greutati mai mari, mai multe tipuri de exercitii pe aceeasi grupa musculara sau exercitii ce ti-au solicitat mai mult anumite grupe musculare, este absolut normal sa simti o durere pe moment din cauza presiunii care a fost pusa pe tendoane, articulatii, muschi. Daca durerea persista in acea zona mai mult timp (ore, zile) inseamna ca ori exercitiul nu a fost executat corect, ori ai deficienta de anumite vitamine ori este o problema de domeniu patologic. Dar daca durerea a fost doar un timp scurt si a doua zi nu ai mai avut nici o problema, cel mai probabil, cum am scris si mai sus, a fost doar din cauza ca ai facut anumite exercitii care au solicitat zona respectiva mai mult.