| AlexandarAlx a întrebat:

Salut, imi dati niste sfaturi sa nu imi mai fie frica de bataie si niste tutoriale sau ceva de genu cum sa ma apar cand sunt mai multi. Am 15 ani jumate, am forta, stiu ceva sa am bat, dar comenteaza mult tiganii astia de la mine din oras si daca o sa fiu cu fetele sau gagicamea pe afara nu vreau sa ma fac de ras. Fundaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| funnnyman32 a răspuns:

Uita-te peste astea
https://youtu.be/jkvm13QYfpI

https://youtu.be/ynOO8X3ikmo

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa inveti sa te bati dupa niste tutoriale de pe net? alea o sa funcioneze cand os a sa sara la bataie un monitor nu o turma de tigani

| HuShEr a răspuns:

Pai in primul rand ca sa nu te faci de ras ar trebui sa ai mult tupei in sensul ca sa fii tu cu gura mare. dupa faza merge cam asa dai in primul tare rau sa cada ca ceilalti fug te asigur eu.

| Legend123 a răspuns:

Ma, deci fii atent. nu trebuie sa stii sa te bati si chestii de genu, eu am 16 ani si la mine in oras sunt multi tigani, smecheri laughing adica asa se cred ei. pana mea, daca vreunu comenteaza la tine comenteaza si tu la ei, arata-le ca nu iti e frica ca o sa taca imediat tiganu din gura, aia comenteaza cand te vad mai slab, dar daca intri un pic in ei au tacut imediat, sunt niste labe triste care au frica de bataie. iesi si tu pe afara cu 2-3 prieteni mai mari de 19-20 de ani fa niste plimbare sa vada lumea ca esti bazat si nu o sa mai comenteze laughing bafta

| funnnyman32 a răspuns:

Salut! Nu prea poti invata cine stie ce de pe internet. Mai bine du-te la box/ kickbox si vei invata macar sa tii garda calumea si sa te aperi, mai apoi sa inveti si combinatii si tot felul.
Daca se iau de tine arata-le ca nu ti-e frica. Sau mai poti face ceva daca fac figuri la tine ii pocnesti din prima numai stai la discutii este o idee dar sa nu-ti pui tiganii in cap, cand sunt multi atunci se dau mari dar cand e cate unu asa sunt fricosi. daca sunt multi mai cheama si tu doi prieteni cu tine, ca sa nu fii singur. Este aiurea sa se ia cineva de tine dar tiganii astia se iau degeaba de lume si de toti. Daca vin multi nu stai pe loc sa -ti iei bataie dai si tu chiar daca iti da si tie cateva zdravene. Nu-ti fie frica, frica te doboara! asculta la mine daca dai primul pumn de frica unuia dupa o sa-ti intre in reflex, dar nu ai de ce sa -ti fie frica, si tine minte : pumnul dat de frica e cel mai bun. De obicei tiganii astia comenteaza cand sunt multi, si de un prieten se luau tiganii si am fost cu el si cu inca unul si i-am aranjat pe toti nu mi-a fost frica sa-i bat chiar daca au venit cu inca 5 de aia mari pe urma. Sa nu ai frica daca te vede fricos asa se va lua mereu de tine si nu vei avea liniste ever! Asa ca treci la treaba si daca mai fac figuri la tine mai cheama 2-3 prieteni cu tine sa te ajute daca sunt multi, si rupe-le capu la ciori.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| funnnyman32 a răspuns (pentru AlexandarAlx):

Nu ai de ce sa-ti fie frica daca zici ca ai facut si stii. Prietenii tai nu se baga deoarece au tot o frica ca si tine ca vai de imi vor face aia cand ma prind singur las-o frate. Daca esti tare sa fii pe pumnul tau nu cu altii, asa fac multi ii bati si vin cu altii chipurile sa te bata si tot cu lesinati vin. Stai fara grija. Daca ai forta nu-ti trebuie sa le dai multelaughing daca i-ai prins doi pumni in fata este gata nu trebuie sa te complici.

Răspuns utilizator avertizat
| funnnyman32 a răspuns (pentru AlexandarAlx):

Pai ce-ti ramane de facut? macar cu bataia rezolvi ceva daca omeneste nu se poate vorbii. Daca ai ceva anduranta ce crezi ca-ti vor face? da-o incolo de treaba. Nu trebuie sa stai sa suporti toti infectii cu gura lor mare.
Fa ce crezi de cuviinta vezi sa iesi intreg laughing Avea tata o vorba daca vii batut te mai bat si eulaughing, mai imi zicea Bate-i bine sa vina dupa cu parintii la mine la usa ca dupa ii rezolv eu laughing

Răspuns utilizator avertizat
| funnnyman32 a răspuns (pentru AlexandarAlx):

Vor sa te intimideze, dar nu cred ca au curajul sa dea si cu ele, risca probleme grave cu politialaughing cand aud de politie fug ciorile mancand pamantullaughing

Răspuns utilizator avertizat
| DenisaKarolina a răspuns:

Buna pai avand in vedere ca sunt tigani nu ar trebui sa le dai importanta asa au fost crescuti.

| LimonadaBaa a răspuns (pentru DenisaKarolina):

In sfarsit un comentariu de om care gandeste limpede!

| IMPLICAT a răspuns:

1. Doar spune`le "Stiu bataie c`am mai luat" si rezolvi problema.
2. Nu te pune cu tiganii.

| Alexf13 a răspuns:

Pai cea mai buna metoda du-te fa un sport de genu kick box, mma sigur gasesti o sala in orasul tau eu asta am facut si inveti foarte multe si sunt utile.Bine eu nu fac sportul asta ca sa bat tiganii dar tu poti sa practici acest sport pentru autoaparare fara sa te duci la concursuri.P.S:daca te apuci de kick box, mma nu ar trebui sa te duci dupa o luna crezand ca sti tot sa te iei la bataie cu toti mai bine tine acest lucru ascuns si doar daca e nevoie aplici ce ai invatat si eu am 15 ani eu iubesc acest sport dar nu m-am batut cu nimeni de pe strada tot timpu am evitat sa ma laud cel mai bine e sa eviti aceste evenimente chiar daca te injura sau altceva nu ii baga in seama. Am un prieten care a venit 2 luni la kick box ca sa il bata pe unu normal ca nu a invatat nimic pentru ca era cu gandul tot timpu ca ce rau o sa il bata cand a mers la el la batut ala de la bagat in spital baiatu din spital nu sa ales decat cu o bataie buna si celalalt cu amenda deci nu a castigat nimic ca la batut ...acum tu stii eu doar ti-am dat un sfat. Funda?