| AlexandarAlx a întrebat:

Salut, scuze daca am gresit categorial.Deci:
Am 15 ani, azi au venit niste "smardoi" la mine sa se ia de mine laughing. Bun erau 4, doar 2 se bagau(nu sunt mari) unu e vanit in fata si mi-a zis ba ma mai injuri si a scos briceagul, altul statea in spatele meu si a scos pumnalul eu nu l-am vazut (mi-a zis prietenul meu dupa) eu eram pregatit ca daca unu da in mine eu ii sparg. Am forta destul de mare, fac sala, fac box am o luna laughing, am luat vacanta acum. Stiu sa ma bat si eu ceva. Dar nu stiu ce sa fac anti arme. Dupa s-a bagat unu de la ei si i-a zis sa ma lase. Faza e ca astia sunt smecheri doar in cand sunt mai multi, cand sunt singuri vin la noi dau salut etc laughing. Data viitoare adica peste o saptamana cand mai ies afara (plec la mare) vreau sa ii sparg direct. Ceva sfaturi?
Fara politie, vreau sa bag frica in ei dupa ii tin la respect. Sunt foarte sigur ca ii bat, dar am frica de bataie
Sper ca ati citit pana aici, multumesc frumos
Dau funda

6 răspunsuri:
| liceu a răspuns:

Daca ai fi indiferent cu ei, s-ar enerva si s-ar opri. Indiferenta e mai buna ca bataia. Adica daca ei te vad ca te enervezi, au ei satisfactia aia (foarte ciudat) si vor continua. Si mie mi s.a intamplat ceva
asemanator, dar doar verbal. Pur si simplu aveau gura mare si voiau sa ripostez. Dar nu i.am bagat in seama, nu le.am dat importanta si au incetat. Tot tie iti faci rau daca ii bati.mai bine da.i la politie, chiar daca nu e ceva major.sau uita-te pur si simplu la ei si razi!laughing) zambeste-le. Te asigur ca ii vei scoate din saritelaughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca incepi "smardoi", trebuie sa fii smardoi pana la capat. Si asta inseamna sa iti mai iei si cate o cafteala, la "nevoie" laughing dupa care ii iei pe rand si le-o dai dublu.
Eu la varsta ta nu aveam treaba cu astea, aveam cunostinte si nu se lua nimeni de mine, si nici eu de nimeni. Acum insa, am fost body guard la un hotel, iar in noaptea de revelion m-au bruscat niste tigani pe care ii stiam, ca nu i-am lasat sa intre. Mi-am luat o palma de la cel mai prapadit, am protejat doar intrarea in hotel si au plecat pana la urma.
In timpul liber l-am prins pe ala ce-mi daduse palma, l-am batut de i se umfla deja capul cand am plecat, apoi, bineinteles, un cioroi mai mare ca mine ma ameninta in oras... Am avut noroc sa mai fiu cu cineva (care nu s-a bagat), si am sarit racnind la el, de era sa dau peste cap portiera cand am coborat. Vazand ca am tupeu n-a sarit la bataie, am racnit amandoi si i-am zis ca daca le aveam grija puteam sa le dau spray atunci la hotel, si sa dau la politie inregistrarea de la camere. S-a lasat. Iar ideea e ca nu aveam spray atunci la hotel, iar camerele nu functioneaza laughing
Deci... Prinde-i pe rand, capaceste-i, dar trebuie sa ai si ceva "in spate".
La politie, daca esti baiat destept, faci o reclamatie cand te ameninta, apoi ii cauti tu, le-o dai, si mergi din nou la politie sa depui o a 2-a plangere, in care spui ca te-ai intalnit cu ei si au incercat sa te agreseze. Ei vor primi si amenda, dupa ce i-ai si batut laughing

| lpavel a răspuns:

Asa e, poate acum o sa-i bati, dar ei se aduna si va veni si randul tau! Crezi ca daca ii bati vor sti de frica si nu se vor mai lega de tine? Te inseli! Va fi mai rau! Se vor razbuna ori de cate ori vor avea ocazia. Parerea mea e sa fi indiferent cu ei si nu-i baga in seama. Loveste-i doar ca sa te aperi asa nu vor mai avea pentru ce sa se razbune... Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru AlexandarAlx):

Dar bataile vor dura la nesfarsit! Asta vrei?

| CVane a răspuns:

Papitoii astia,nu au nici-o treaba cu armele albe, eu iti zic un lucru, du-te la politie, si fa reclamatie, o sa ajunga nasol mai ales ca te-au amenintat cu cutitul.