| InTeReSsUl04444 a întrebat:

Imi puteti spune si mie din urmatoarele tari:Spania; Italia; Franta; Anglia; Germania; Elvetia; Austria, din fiecare 2 cele mai bune si mai populare echipe de fotbal? Ms.

5 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Spania : Barcelona si Real Madrid
Italia : Juventus si Milan
Franta : Aici as da 3 echipe : PSG, Lyon si Marseille
Anglia : Manchester United si Liverpool
Germania : Bayern Munchen si Borussia Dortmund
Elvetia : Basel si Young Boys Berna
Austria: Salzburg si Austria Viena.
O zi buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexs99):

Ai uitat de Arsenal si Chelsea

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

-Spania : Real Madrid si FC Barcelona
- Italia : Juventus Torino si AC Milan
- Franta : PSG, Lyon si Marseille
- Anglia : Manchester United si Liverpool (dar mai sunt Arsenal si Chelsea care au o gramada de suporteri si care au multe titluri/cupe/ligi ale campionilor s.a.m.d in palmares)
- Germania : Bayern Munchen si Borussia Dortmund
- Elvetia: FC Basel si FC Zurich
- Austria: Rapid Viena si Red bull Salzburg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le dau pe cele mai populare, că "bunătatea" variază de la un sezon la altul.
- Spania: FC Barcelona şi Real Madrid.
- Italia: Juventus Torino şi AC Milan.
- Franţa: PSG şi Marseille.
- Anglia: FC Liverpool şi Manchester United.
- Germania: Bayern Munchen şi Leverkusen/Stuttgart/Schalke, poate şi Borussia Dortmund.
- Elveţia: FC Basel şi FC Zurich.
- Austria: Rapid şi Austria Viena.

| DanielCosmin827939 a răspuns:

Spania(Real Madrid; Barcelona) Italia(Juventus; Napoli) Franta(PSG, Monaco)Anglia(MAN City; Chelsea)Germania(Bayern Munchen; Dortmund)Elvetia(Basel; Zurich)Austria(Salzburg; Austria Wien) FUNDAbig grin?