| MaruMaru a întrebat:

imi puteti spune un fel de program de o saptamana pentru a face forta sau muschi adica luni flotari marti abdomene ceva de genu am si gantere de 5kg de 10kg si 20kg dar eu nu pot decat sa fac cu aia de 5kg si aia de 10kg ( asta de 10 kg e de 2 maini cu bara lunga ).

Răspuns Câştigător
| NumeciudatT a răspuns:

Deci luni : flotari + abdomen uite aici https://www.youtube.com/watch?v=uU1s3E3UWE8
exerciti gantere pentru piept.
marti : picioare:genoflexiuni, ridicari pe varfuri cu ganterele in maini, fandari
miercuri :sari coarda.+alergari
joi: faci din nou ce ai facut luni
vineri :brate cauti pe net exerciti pentru ele.nu tile scriu aici ca-s f multe
sambata : faci ce ai facut miercuri
duminica pauza
. funda?:

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Du-te la sala, pierzi vremea cu flotari si abdomene

| NumeciudatT a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmin poate nu are sustinere materiala sau nu are sala prin apropiere eu spre exempu mi-am facut acasa cu tot ce-mi trebuie nici eu nu am prin apropiere o sala de fitness cea mai aproape e de 68 kl de aici. cunosc cativa care si-au dat o forma frumoasa la corp numai din flotari si tractiuni.

| Cosmin86 a răspuns (pentru NumeciudatT):

Pai tu macar lucrezi tot corpul, ala cu flotari si abdomene lucreaza abdomen, piept si triceps.

p.s. : "cunosc cativa care si-au dat o forma frumoasa la corp numai din flotari si tractiuni", deci picioare zero laughing)

Chiar daca vrei sa lucrezi doar cu corpul tau, important e sa lucrezi TOT CORPUL, toate grupele, daca vrei sa ai "forma frumoasa"

| NumeciudatT a răspuns (pentru Cosmin86):

Da

| TheHobbitHere a răspuns:

laughing)))))))))))))))))))

| nicusor55 a răspuns:

Luni = Flotari descrescator 20-15-10-5, Marti = Abdomene descrescator 20-15-10-5, Miercuri = 5 Kg 50-45-40-35-30-25-20-15-10-5, Joi = 10 Kg 25-20-15-10-5, Vineri = 20 Kg 15-10-5, dar sa faci pauza intre ele adica faci 15 si dupa stai 3-4 minute si faci 10 si tot asa, sambata si duminica te odihnesti