| anonim_4396 a întrebat:

Imi spune si mie cineva niste tactici pentru echipa de mini-fotbal(5 jucatori si 1 portar). Nu avem antrenor, dar avem un concurs la scoala si vreau sa rupem tot, numai eu cu un baiat din clasa ne pricepem la fotbal, el face fotbal(joaca la echipa orasului), dar eu joc fotbal(de placere) de la 6 ani si ma uit foarte mult la meciuri din Spania, Anglia si Germania. happy eu m-am gandit sa jucam eu cu un coleg fundasi, avem forta amandoi, doi colegi mijlocasi, unul medium la forta si celalalt slab, dar le are cu piciorul, si prietenul meu atacant.
Dar vreau tactici, cum sa ne aparam, cine sa atace(eu pot sa urc si sa cobor, am viteza si rezist mult). Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| dolceromania a răspuns:

Faci formație, alegi cine șutează bine la poarta ok pui in fata folosești 1-2-2 sau 1-3-1 vă alegeți cine sta in apărare cine da pase bune, nu uita sa nu ai unu in echipa care când ai dai mingea de joaca cu ea până o pierde.