| kosti99 a întrebat:

Salut imi spuneti ce pasi trebuie sa urmez sa am o cariera din fotbal daca dau la un liceu sportiv pot ajunge sportiv sau trebuie sa merg la o scoala ceva?

Răspuns Câştigător
| naitreaba a răspuns:

Trebuie sa te inscrii la un club de fotbal ca sa fii fotbalist. Inca ai sanse la 13 ani. Degeaba stii tu sa joci la 18 ani sau cand vrei sa te inscrii daca nu esti legitimat la vreun club, ca nu te mai ia nimeni. Nu te lua dupa desteptii care iti spun ca trebuie sa stii scheme si ca trebuie sa joci pe maidane ca nu e asa de loc. Nu faci braziliana pe teren, si nici nu faci foarfeca cand degajezi mingea. Iti trebuie concentrare si conditie fizica. Roaga-i pe parinti sa te inscrie la un club sportiv, ca sa ai sanse sa fii fotbalist.

9 răspunsuri:
| NemNUZ a răspuns:

Scoala trebuie doar daca vrei sa te faci antrenor daca vrei fotbalist iti alegi ce pozitie in teren sa ai
daca esti portar trebuie sa ai reflexe, daca aparator trebuie sa ai acuratete, daca vrei mijlocas joc bun de pase si centrari iar daca vrei atacant bazeazate pe viteza sau scheme, acestea sunt lucrurile de baza la care trebuie sa te antrenezi pe langa suturi.
daca vrei sa te faci fotbalist poti sa mergi la un club(depinde ce varsta ai ) si dai probe sportive iar daca le treci intrii in echipa a doua sau de juniorii iar daca antrenorul vede ca esti talentat o sa te upgrateze la prima echipa. bafta

| MariusF23 a răspuns:

Sa-ti imbunatatesti calitatile de fotbalist incercand sa faci mai multe scheme, jonglerii etc. Incearca sa joci mai mult fotbal pe maidan happy

| kosti99 explică (pentru MariusF23):

Eu sunt bun dar am numa 13 ani si unde trebuie sa merg sa fiu fotbalist cand sunt mai mare.

| MariusF23 a răspuns (pentru kosti99):

Normal ar trebui sa te puna in teste cei de la echipa locala sa vada daca esti bun. Daca nu, poti sa urmezi o facultate de sport si poti deveni antrenor. Toate cele bune! happy

| Leutzbv a răspuns:

Te poti inscrie la un liceu cu program sportiv, dar daca nu esti legitimat la un club de fotbal nu prea ai sanse.

| kosti99 explică:

Eu m-am interesat de academia lui horia dar nu stie cineva cat costa?

| kosti99 explică (pentru kosti99):

Academia lui hagi laughing))))

| anca118 a răspuns:

Buna! Poti Sa-ti imbunatatesti calitatile de fotbalist incercand sa faci mai multe scheme, jonglerii etc. Incearca sa joci mai mult fotbal pe maidan

| Dalian_Tanase_1987 a răspuns:

Uite un site in care poti urma pasi de acolo in care te indruma spre succesul tau daca te ti de treaba

http://terenuldefotbal.ro