| TiberiuFasole a întrebat:

In cateva luni dau examenul de clasa a 8-a si dupa atata invatat o sa vreau sa ma apuc de un sport in vara. Ideea e ca nu stiu de care(o sa fac si sala pe langa). De fotbal nu pot pentru ca sunt mult prea slab, toata lumea fiind deja buna la fotbal( sunt 2004) si alte variante nu stiu care sunt. As vrea sa fie un sport pe care sa-l pot invata la 15 ani. Nu vreau performante din el, vreau doar sa imi ocup timpul liber cu el. Ma gandeam la MMA( dar acum nu stiu sa ma bat deloc, dar sper ca asa e inceputul la toti), volei sau handbal( ca si portar, fiind pozitia mea preferata). Sau daca stiti voi alte sporturi care se pot invata la 14 ani( preferabil si cu portar).

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Volei.

| AnduKinder a răspuns:

Nu contează ce varsta ai atata timp cat ai vointa. Daca chiar iti place un sport te vei antrena mai mult fata de ceilalati pentru a compensa lipsa de experiență. Poti sa mergi la orice sport daca esti dispus sa muncești.