| ZbarMario a întrebat:

Salut,la antrenamentul push pull legs de 2 ori pe săptămână,cate exerciții sunt necesare la UN antrenament pentru fiecare grupă, fiecare grupă fiind antrenată de 2 ori pe săptămână?

Răspuns Câştigător
| TheStrategist a răspuns:

La fiecare grupă poți să faci 2-3 exerciții de câte 3 seturi dacă ești începător. Pe parcurs poți crește numărul de repetări, de seturi, sau să mai adaugi greutate. Importanta e să evoluezi puțin câte puțin.
E de ajuns să antrenezi fiecare grupă de 2 ori pe săptămână, așa ai timp și să te recuperezi.
În perioada de odihnă nu uita să dormi minim 7-8 ore și să mănânci ca să crești în masă musculară. Succes

| ZbarMario explică (pentru TheStrategist):

Deci 2-3 exerciții fiecare grupă /antrenament, adică 4-6 exerciții fiecare grupă/săptămâna

| TheStrategist a răspuns (pentru ZbarMario):

Da

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Exact la fel de multe ca și până acum. Dacă ești începător nu contează foarte mult numărul de repetări, ci doar faptul că încet înveți să faci corect și eficient. Mai târziu când se pune ceva masă, abia apoi se ia în considerare creșterea greutăților și repetarilor.

| ZbarMario explică (pentru Frank51):

Întrebam de cate exerciții, nu de cate repetari

| Frank51 a răspuns (pentru ZbarMario):

Ce am spus tot e valabil, poți face un singur tip de exercițiu și dacă este făcut eficient e ok, la început contează să fii consistent, adică să te ții de acel antrenament.