| ZbarMario a întrebat:

Antrenament:
-Luni-Push(piept,triceps,umeri)
-Marti-Pull(biceps,spate,trapez)
-Miercuri-Legs(picioare)+antebrat
-Joi-Push(piept,triceps,umeri)
-Vineri-Pull(biceps,spate,trapez)
-sambata, duminică -Pauza
Țin să menționez că în weekend nu pot merge la sala și de aceea am structurat antrenamentul așa, rămânând doar unul de picioare pe săptămână...
Pentru fiecare grupă musculară fac 3 exerciții o dată a câte 4serii×10 >repetari-- 6ex pe săptămână /grupa .....mai puțin picioare, la care am doar un antrenament, trapez la care fac 2 exerciții o dată a câte 4×10 >-- 4 ex pe săptămână...și antebraț la care iar, am doar un antrenament -5 exerciții(2 partea din fata a antebrațului, 3 partea din spate) ​4×10
1.Este ok antrenamentul?
2.Ar mai trebui sa adaug ceva? Având în vedere că unele grupe le lucrez mai puțin față de restul? Mă refer mai mult la antebraț
3.Sunt suficiente exercițiile?
DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

La cate intrebari ai pus si cate raspunsuri BUNE ai primit, tu vii acum cu PROSTIA de antrenament?

Daca esti complet BATUT IN CAP de nu intelegi nimic, evident ca o sa esuezi la sala (cum esueaza 80% din cei care fac sala).

Sala NU e pentru oameni prosti!

| Tony0102 a răspuns (pentru Cosmin86):

Înseamnă că nu e nici pentru tine, proștii recalcitranți laughing))))

| Cosmin86 a răspuns (pentru Tony0102):

Alt taranoi, pampalau si firav, care isi da si el cu parerea.

| UserRo10 a răspuns:

Niciodata sa nu ai aceleasi antrenamente 2 saptamani la rand. Desi lucrezi aceleasi grupe musculare diversifica exercitiile. O saptamana faci la aparate, alta cu gantere libere.
Programul tau este prea incarcat. Lucreaza 2 grupe musculare pe zi, dar lucreaza-le constiincios.
Luni- piept, triceps
Marti- Picioare
Miercuri-Spate, Biceps
Joi- Umeri, trapez
Vineri- Lucrezi o grupa musculara deficitara sau cardio tot antrenamentul

| ZbarMario explică (pentru UserRo10):

Și câte exerciții pentru fiecare grupa la acest antrenament?

| UserRo10 a răspuns (pentru ZbarMario):

Depinde daca esti in crestere sau tonifiere
In crestere faci in jur de 3-4 exercitii a cate 12-15 repetari si in tonifiere 8 repetari, dar a 8-a sa te sece de puteri